Podpora nositelnosti

Dříve než nám zašlete dotaz na náš Helpdesk ohledně nefunkčnosti zařízení pročtěte si nejdříve níže uvedené body, zda již existuje řešení. Opravdu to udělejte, neboť přes 50% dotazů má řešení popsané níže. Děkujeme.

 
1) Aplikace neustále zobrazuje informaci o pádu
a) Zkontrolujte, že máte zapnuté Bluetooth v Nastavení telefonu, pokud nikoliv zapněte ho.
b) Zkontrolujte zda, nemáte spárované hodinky v telefonu Nastavení - Bluetooth -XY. POkud ano, odpárujte/zapomeňte je a připojte pouze pomocí aplikace iGET GO.
c) Nejdříve aplikaci iGET GO odinstalujte a znovu naistalujte z Google play, pak před spuštěním aplikace zvolte položku Nastavení, kde najděte položku Aplikace a oznámení nebo Aplikace případně jiný název dle typu Androidu. V seznamu všech aplikací najděte aplikaci iGET GO a klikněte na ni. Následně klikněte na sekci Úložiště a poté na tlačítka VYMAZAT DATA/VYMAZAT ÚLOŽIŠTĚ. Tím se smažou veškerá data ze staré aplikace, která mohou způsobovat pád aplikace. Pokud to nepomůže postup opakujte s tím, že nyní použijte ještě navíc tlačítko VYMAZAT MEZIPAMĚŤ.
 
Hodinky iGET ACTIVE A8:
a) V seznamu všech aplikací najděte aplikaci iGET GO a klikněte na ni. Následně klikněte na sekci Úložiště a poté na tlačítka VYMAZAT DATA/VYMAZAT ÚLOŽIŠTĚ. Tím se smažou veškerá data ze staré aplikace, která mohou způsobovat pád aplikace. Pokud to nepomůže postup opakujte s tím, že nyní použijte ještě navíc tlačítko VYMAZAT MEZIPAMĚŤ.
b) Restartujte telefon.
c) V hodinkách iGET ACTIVE A8 udělejte reset - Nastavení - Reset (smaže veškerá data)
d) Po restartu vypněte Bluetooth v mobilním telefonu.
e) Zapněte aplikaci iGET GO a vše nastavte (registrace a přihlášení).
f) Zapněte Bluetooth v mobilním telefonu.
g) V aplikaci iGET GO v části Nastavení zvolte položku Připojit zařízení a spárujte hodinky iget ACTIVE A8 s aplikací dle instrukcí na obrazovce mobilního telefonu.
Postup připojení hodinek iGET ACTIVE A8 najdete zde.
 
Čistá instalace aplikace iGET GO verze V2.0.27:
a) Odinstalujte aplikaci iGET GO
b) V hodinkách iGET ACTIVE A8 udělejte reset - Nastavení - Reset (smaže veškerá data)
c) Restartujte telefon.
d) Po restartu zapněte Bluetooth v mobilním telefonu.
e) Nainstalujte a zapněte aplikaci iGET GO a vše nastavte (registrace a přihlášení).
f) V aplikaci iGET GO v části Nastavení zvolte položku Připojit zařízení a spárujte hodinky iget ACTIVE A8 s aplikací dle instrukcí na obrazovce mobilního telefonu.
 
Vyzkoušejte novou verzi z 05.03.2020 aplikace V2.0.28, která je ke stažení zde. Prosím me o zpětnou vazbu, zda pomohlo či nikoliv přes sales[zavináč]iget.eu.
 
POZOR na verzi Androidu:
Android 4.4.x není aplikací podporován a aplikace není funkční. Aplikaci iGET GO není možné ani stáhnout z Google Play. Z těchto důvodů nainstalujte aplikaci Orunning.
Android 5 je podporován, přesto aplikace na některých verzích Androidu 5 od různých výrobců nemusí fungovat správně.
Podpora je až od Android 6. Pokud máte Android 10 skočte na bod 10).
 
2) Nelze spárovat chytré hodinky s mobilním telefonem
POZOR: Android 4.4.2 není aplikací iGET GO podporován, důvodem je odlišný přístup k systémovým prostředkům mobilního telefonu.
- vypněte aplikaci iGET GO z paměti telefonu (obvykle stačí podržet tlačítko pro zobrazení spuštěných aplikací a přesunout aplikaci iGET GO do strany nebo kliknout na tlačítko SMAZAT Z PAMĚTI)
- vypněte Bluetooth a Polohu
- vypněte WiFi
- vypněte náramek nebo hodinky
- zapněte náramek nebo hodinky
- znovu zapněte Bluetooth a Polohu na mobilním telefonu
- znovu zapněte WiFi na mobilním telefonu
- znovu zapněte aplikaci iGET GO a přihlaste se
- klikněte na Nastavení - Připojit zařízení - vyberte správný model zařízení a postupujte dle instrukcí v aplikaci
- případně restartujte mobilní telefon a postup opakujte
 
POZOR ANDROID: Bluetooth pouze zapněte, nepárujte s telefonem. Připojení k telefonu se realizuje pouze pomocí aplikaci. Pokud jste spárovali hodinky s telefonem nikoliv pomocí aplikace, ale v nastavení Bluetooth, je nutné v nastavení Bluetooth zvolit u názvu hodinek Zapomenout/Zrušit.
Neplatí pro model A6 a A8 viz. kompletní návod k modelů a k aplikaci iGET GO.
 
POZOR APPLE: Bluetooth pouze zapněte, nepárujte s telefonem. Připojení k telefonu se realizuje pouze pomocí aplikaci. Pokud jste spárovali hodinky s telefonem nikoliv pomocí aplikace, ale v nastavení Bluetooth, je nutné v nastavení Bluetooth zvolit u názvu hodinek Ignorovat.
Neplatí pro model A6 a A8 viz. kompletní návod k modelů a k aplikaci iGET GO.
Apple Parování BT
Při spárování aplikace s hodinkami pak vždy zvolte ZRUŠIT Párovací požadavek Bluetooth, pak se bude vždy možné se opakovaně připojit.
Apple Parování
- znovu zapněte aplikaci a přihlaste se, případně již budete přihlášeni
- znovu v Nastavení proveďte Připojení hodinek
- znovu zapněte WiFi
(občas může pomoci vypnutí a zapnutí telefonu)

 

3) Nemohu se zaregistrovat v aplikaci neboť nevidím celý text a výběrové pole pro Ano/Ne.
Je nutné si nastavit nižší resp. běžnou velikost písma, pak by se měl zobrazit celý text včetně výběrového pole.
 
4) Používám telefon Huawei P8 Lite a nejde připárovat náramek nebo hodinky.
V telefonu je nutné provést aktualizaci rozhraní. Návod pro aktualizaci je zde.
 
5) Proč musí být zapnutá Poloha pro párování hodinek.
Oficiální informace z Googlu: After Android 6.0, if you want to scan a low-power Bluetooth device, the app needs to have access to the device location. This is because the Bluetooth beacons are used to determine the location of the phone and the user. In addition, in my Android 7.1.1 one plus five, after applying for location permissions, you also need to open the location service (or GPS) to scan the BLE device. The practice of Android undoubtedly protects the user's security, but it also brings a little I trouble to the developer, but there is no way, - cut for the user.

Nejedná se tedy o chybu aplikace, ale vlastnost Androidu 6 a novějších verzí. Pro vyhledání a spárování s Bluetooth LE musí být poloha zapnuta.

6) Jak jsou dlouho v paměti uložené informace (kroky, tep, spánek, ...), když náramek není spárovaný s mobilem?
Nelze říci přesné číslo, protože každá aktivita trvá jinak dlouho a tím jsou i jinak velké záznami (kb). Dá se říci, že denní počet kroků spánek a základní informace, které vám měří hodinky denně vydrží cca. 3-5 dnů. Pokud však budete mít uložené velké množství aktivit, délka uchování dat se úměrně zmenší počtu aktivit.
 
7) Aplikace nefunguje na Androidu 10.
Vyzkoušejte aplikaci Orunning a napište nám na náš helpdesk helpdesk.intelek.cz, abychom mohli vše vyzkoušet společně s Vámi.
 
8) Hodinky nebo aplikace se neustále odpojují.
Každá verze Androidu řídí spotřebu elektrické energie z baterie telefonu různě, v některých případech je nutné nastavit optimalizace systému, aby automaticky Android nevypínal aplikace běžící na pozadí.
Důvodem ukončení spojení mezi aplikací/mobilním telefonem a hodinkami je tedy příslušná verze Androidu běžící v mobilním telefonu, která řídí chování a spotřebu běžících aplikací na pozadí mobilního telefonu nikoliv hodinky nebo aplikace. 
Vždy před nastavením níže uvedených optimalizací Androidu zkontrolujte, zda nejsou pro Váš mobilní telefon k dispozici aktualizace systému a pokud ano, nainstalujte je nejdříve.
 
a) Neoptimalizovat baterii u aplikace iGET GO - nastavení v různých verzích Androidu může být lehce odlišné, nicméně otevřete Nastavení telefonu - položku Baterie - v horní části (tři tečky) zvolte položku Optimalizace výdrže baterie - zvolte zobrazení Všech aplikací - najděte aplikaci iGET GO - výběrem aplikace zvolte položku Neoptimalizovat a klikněte na tlačítko HOTOVO.
b) Vyberte funkci DuraSpeed, pokud ji vaše verze Androidu obsahuje - najděte aplikaci iGET GO - a zapněte ji.
c) Přidání aplikace iGET GO do White Listu, pokud ji vaše verze Androidu obsahuje - klikněte na levé tlačítko na displeji pro vyvolání vymazání aplikací z paměti - zvolte ikonu White List - a opět ji zapněte (ikona zamknutého zámku).
d) Nastavení Zámku aplikace - klikněte na tlačítko pro zobrazení seznamu spuštěných aplikací, najděte aplikaci iGET GO a posuňte aplikaci směrem dolů, následně klikněte na tlačítko Zamknout.
e) Zapnutá Poloha - vždy mějte zapnutou Polohu v nastavení Androidu připadně v rychlém menu.

f) V případě, že nelze hodinky stále připojit tak, vypněte a zapněte znovu Bluetooth a znovu obnovte připojení hodinek v aplikaci. Poslední možností je pak vypnutí a zapnutí režimu Letadlo, které uvolní seknuté BT připojení v mobilním telefonu a znovu připojte hodinky k aplikaci pokud se nepřipojí automaticky.

 
Videonávod pro daný model najdete na webu http://www.iget.eu/cs/nositelnosti.
 
Každá značka mobilních telefonů a každá verze Androidu, to může mít jinak nastavené/postavené. Můžete také kontaktovat svého výrobce mobilního telefonu, aby Vám poslal postup jak nastavit JEHO verzi Androidu pro daný model, aby Vám nevypínala aplikace resp. BT připojení na pozadí po vypnutí displeje.
 
Značky mobilních telefonů:
- Huawei/Honor - musí mít aktualizovaný Android na poslední verzi
- návod pro většinu značek v EN: https://dontkillmyapp.com/
 
9) V aplikaci iGET GO se po synchronizaci dat z hodinek stále nezobrazují stažená data a vše v aplikaci má hodnotu 0.
Proveďte restart vašeho mobilního telefonu a znovu spusťte aplikaci iGET GO.
 
10) Aplikace iGET GO je často v Androidu vypnutá bez zjevné příčiny.
Vypněte v Nastavení - Baterie - Řízení spotřeby.
 
11CZ) Hodinky zobrazovují notifikace na hodinkách z iPhonu.
1) Zkontrolujte v nastavení aplikace k hodinkám, že jsou oznámení povolené a není zapnutý režim Nerušit
2) Zkontrolujte v nastavení telefonu v menu Oznámení, že aplikace, ze které chcete zobrazovat oznámení má oznámení povolená, Styl banneru je nastaven jako Trvalý a Náhledy jsou nastaveny Vždy (podle obrázku níže).
3) Aktualizujte vždy na nejnovější verzi iOS.

ios-notifikace-cz

11EN) Smart watch doesn't show notifications from my iPhone.
1) Make sure that notifications are ON and the watch isn't in Do not disturb mode in the app settings.
2) Check that Notifications are allowed, the Banner Style is set to Persistent and Show Previews is set to Always in the Notifications settings of the phone (as shown in an image below).
ios-notifikace-en
 
Optimalizace funkčnosti aplikace iGET GO pro Android
Instalace a registrace nového uživatele do aplikace iGET GO

Představení aplikace iGET GO s připojenými hodinkami iGET řady FIT (F3)

Představení aplikace iGET GO s připojenými hodinkami řady iGET ACTIVE (A8)

1) Hodinky nebo aplikace se neustále odpojují.
Každá verze Androidu řídí spotřebu elektrické energie z baterie telefonu různě, v některých případech je nutné nastavit optimalizace systému, aby automaticky Android nevypínal aplikace běžící na pozadí.
Důvodem ukončení spojení mezi aplikací/mobilním telefonem a hodinkami je tedy příslušná verze Androidu běžící v mobilním telefonu, která řídí chování a spotřebu běžících aplikací na pozadí mobilního telefonu nikoliv hodinky nebo aplikace. 
Vždy před nastavením níže uvedených optimalizací Androidu zkontrolujte, zda nejsou pro Váš mobilní telefon k dispozici aktualizace systému a pokud ano, nainstalujte je nejdříve.
 
a) Neoptimalizovat baterii u aplikace iGET FIT - nastavení v různých verzích Androidu může být lehce odlišné, nicméně otevřete Nastavení telefonu - položku Baterie - v horní části (tři tečky) zvolte položku Optimalizace výdrže baterie - zvolte zobrazení Všech aplikací - najděte aplikaci iGET FIT - výběrem aplikace zvolte položku Neoptimalizovat a klikněte na tlačítko HOTOVO.
b) Vyberte funkci DuraSpeed, pokud ji vaše verze Androidu obsahuje - najděte aplikaci iGET FIT - a zapněte ji.
c) Přidání aplikace iGET FIT do White Listu, pokud ji vaše verze Androidu obsahuje - klikněte na levé tlačítko na displeji pro vyvolání vymazání aplikací z paměti - zvolte ikonu White List - a opět ji zapněte (ikona zamknutého zámku).
d) Nastavení Zámku aplikace - klikněte na tlačítko pro zobrazení seznamu spuštěných aplikací, najděte aplikaci iGET FIT a posuňte aplikaci směrem dolů, následně klikněte na tlačítko Zamknout.
e) Zapnutá Poloha - vždy mějte zapnutou Polohu v nastavení Androidu případně v rychlém menu.
f) V případě, že nelze hodinky stále připojit tak, vypněte a zapněte znovu Bluetooth a znovu obnovte připojení hodinek v aplikaci. Poslední možností je pak vypnutí a zapnutí režimu Letadlo, které uvolní seknuté BT připojení v mobilním telefonu a znovu připojte hodinky k aplikaci pokud se nepřipojí automaticky.
 
Videonávod pro daný model najdete na webu http://www.iget.eu/cs/nositelnosti nebo zde https://youtu.be/BJ6Q7nKGgwk .
 
Každá značka mobilních telefonů a každá verze Androidu, to může mít jinak nastavené/postavené. Můžete kontaktovat svého výrobce mobilního telefonu, aby Vám poslal postup jak nastavit JEHO verzi Androidu pro daný model, aby Vám nevypínala aplikace resp. BT připojení na pozadí po vypnutí displeje.
 
Značky mobilních telefonů:
- Huawei/Honor - musí mít aktualizovaný Android na poslední verzi
- návod pro většinu značek v EN: https://dontkillmyapp.com/
 
2CZ) Hodinky zobrazovují notifikace na hodinkách z iPhonu.
1) Zkontrolujte v nastavení aplikace k hodinkám, že jsou oznámení povolené a není zapnutý režim Nerušit
2) Zkontrolujte v nastavení telefonu v menu Oznámení, že aplikace, ze které chcete zobrazovat oznámení má oznámení povolená, Styl banneru je nastaven jako Trvalý a Náhledy jsou nastaveny Vždy (podle obrázku níže).

ios-notifikace-cz

2EN) Smart watch doesn't show notifications from my iPhone.
1) Make sure that notifications are ON and the watch isn't in Do not disturb mode in the app settings.
2) Check that Notifications are allowed, the Banner Style is set to Persistent and Show Previews is set to Always in the Notifications settings of the phone (as shown in an image below).
ios-notifikace-en
 
Optimalizace funkčnosti aplikace iGET FIT pro Android

Připojení hodinek iGET FIT F20 - F25 do aplikace iGET FIT

Instalace a registrace nového uživatele do aplikace iGET FIT

Představení aplikace iGET FIT s připojenými hodinkami iGET řady FIT

1) Nedaří se mi provést aktualizaci na hodinkách iGET FIT F2/F3/F4/F6.
a) již 3 minuty vidím pouze informaci o "Firmware je nyní aktualizován, zkuste to později.
- mít nabité hodinky alespoň na 30% a mít je zapnuté
- vyzkoušejte aktualizaci přes jiný telefonu

b) telefon se mi nechce spárovat před nebo po aktualizaci
- mít nabité hodinky alespoň na 30% a mít je zapnuté
- ujistěte se, že je zapnuté Bluetooth a Poloha
- vypněte aplikaci nebo ji odinstalujte z telefonu
- restartujte telefon, aby se vymazala cache paměť
- zapněte aplikaci nebo ji nainstalujte z Google Play a přihlaste se
- znovu v Nastavení proveďte Připojení hodinek
- následně v Nastavení - Aktualizace firmwaru a kliknout na tlačítko Vyhledat aktualizace projít si celou aktualizaci

Aktualizace FW u hodinek řady iGET FIT pomocí aplikace iGET GO

2) Postup aktualizace chytrých hodinek řady FIT
a) pomocí aplikace iGET GO
- spusťte aplikaci iGET GO a proveďte připárování chytrých hodinek viz. bod 1b)
- zvolte Nastavení - Aktualizace firmwaru - tlačítko Zkontrolovat aktualizaci
- po kliknutí na tlačítko se zobrazí zpráva, že aktuální verze je nejnovější, pak není třeba aktualizovat v opačném případě potvrďte provedení aktualizace
- po skončení aktualizace odstraňte oba programy z paměti telefonu!
- v případě, že po aktualizaci hodinky nepočítají kroky proveďte reset zařízení z aplikace
 
Aktualizace FW u hodinek řady iGET FIT pomocí aplikace iGET GO
 
b) pomocí externí aplikace nRF Connect for Mobile
 - u každého produktu na webu http://www.iget.eu/cs/nositelnosti naleznete dole postup jak aktualizovat firmware hodinek pokud se nedaří pomocí aplikace iGET GO
 - pokud hodinky nereagují nebo nejdou spustit, nachází se v DFU režimu, kdy čekají na FW pak pokračute bodem c)
 - nejdříve dejte hodinky na nabíječku, alespoň na 15 minut
 - pro model F2/F3/F4/F6: na stránce s modelem najdete návod v češtině pro ruční aktualizaci
 - videonávody na ruční aktualizaci modelu F2/F3/F4/F6 najdete níže
 - v případě, že po aktualizaci hodinky nepočítají kroky proveďte reset zařízení z aplikace
 
Aktualizace FW hodinek řady FIT F2 a F4 pomocí externího programu nRF Connect for Mobile
Aktualizace FW hodinek řady FIT F3 a F6 pomocí externího programu nRF Connect for Mobile
 
c) pomocí externí aplikace NRF, když běžná aktualizace neproběhla korektně a nyní hodinky nefungují, nehlásí v BT nebo jako Drfugh....(hodinky se nachází v režimu DFU tj. nic nezobrazují)
 - stáhněte si do mobilního telefonu aplikaci nRF Connect for Mobile z Google Play nebo Apple store
 - u každého produktu na webu http://www.iget.eu/cs/nositelnosti naleznete FW pro jednotlivé hodinky, který si stáhněte do mobilního telefonu
 - nejdříve dejte hodinky na nabíječku, minimálně na 15 minut
 - po dostatečném nabití pokračujte v aktualizaci dle níže uvedeného videonávodu
 
Aktualizace FW hodinek řady FIT pomocí programu nRF Connect for Mobile, když hodinky jsou ve stavu DFU
d) pomocí externí aplikace OTA pro modely iGET FIT F10/F20/F25/F30/F45/F60/F85
 - u každého produktu na webu http://www.iget.eu/cs/nositelnosti naleznete dole návod jak aktualizovat firmware hodinek

 

Aktualizace FW hodinek iGET FIT F20/F25 pomocí externího programu OTA
 
Aktualizace FW hodinek iGET FIT F10/F30/F45/F60/F85 pomocí externího programu OTA
 
3) Hodinky nefungují nebo se něco špatně zobrazuje
- připojte hodinky na nabíječku a nechejte nabíjet alespoň 10 minut
- proveďte aktualizaci pomocí bodu 2b)
- v případě, že po aktualizaci hodinky nepočítají kroky proveďte reset zařízení z aplikace
 
4) Chytré hodinky nepočítají správně kroky
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě 2) nebo proveďte reset hodinek pomocí aplikace.
 

 

1) Chytré hodinky nereagují, nenabíjejí, špatně zobrazují a není možné aktualizovat FW pomocí aplikace iGET GO.
Proveďte aktualizaci FW dle postupu uvedeného v části B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy v bodě 2c.
 
2) Jak funguje aktivita plavání u modelu F2.
Po spuštění aktivity můžete krátkým stiskem přepínat mezi obrazovkami s časem aktivity, spálenými kaloriemi a srdečním tepem, pokud chcete aktivitu ukončit musíte dlouze držet dotykovou část obrazovky a krátkým stisknutím vybíráte mezi fajfkou - ukončit a uložit a křížkem - pokračovat dál. Výběr potvrdíte dlouhým stisknutím. Po ukončení se vám zobrazí, že aktivita byla úspěšně uložena.
 
3) Chytré hodinky neukazují dobu spánku
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy. Hodinky mohou začít měřit spánek nikoliv první, ale až následující noc tj. 2 až 3. Hodinky měří spánek mezi 22:00 a 8:00. Pásek mějte pevně utažený na ruce, neměl by se na ruce pohybovat. Měření spánku se spouští automaticky.
 
4) Chytré hodinky nepočítají správně kroky
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy nebo proveďte reset hodinek pomocí aplikace nebo pomocí položky Reset v Nastavení hodinek u modelů, které podporují resetování přímo z hodinek.
 
5) V aplikaci iGET GO se po synchronizaci dat z hodinek stále nezobrazují stažená data a vše v aplikaci má hodnotu 0.
Proveďte restart vašeho mobilního telefonu a znovu spusťte aplikaci iGET GO.
 
Připojení náramku iGET FIT F2 do aplikace iGET GO
 
1) Chytré hodinky nereagují, nenabíjejí, špatně zobrazují a není možné aktualizovat FW pomocí aplikace iGET GO.
Proveďte aktualizaci FW dle postupu uvedeného v části B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy v bodě 2c.
 
2) Chytré hodinky neukazují dobu spánku
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy. Hodinky mohou začít měřit spánek nikoliv první, ale až následující noc tj. 2 až 3. Hodinky měří spánek mezi 22:00 a 8:00. Pásek mějte pevně utažený na ruce, neměl by se na ruce pohybovat. Měření spánku se spouští automaticky.
 
3) Chytré hodinky nepočítají správně kroky
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy nebo proveďte reset hodinek pomocí aplikace nebo pomocí položky Reset v Nastavení hodinek u modelů, které podporují resetování přímo z hodinek.
 
4) V aplikaci iGET GO se po synchronizaci dat z hodinek stále nezobrazují stažená data a vše v aplikaci má hodnotu 0.

Proveďte restart vašeho mobilního telefonu a znovu spusťte aplikaci iGET GO.

 
Připojení hodinek iGET FIT F3 do aplikace iGET GO
 
1) Chytré hodinky nereagují, nenabíjejí, špatně zobrazují a není možné aktualizovat FW pomocí aplikace iGET GO.
Proveďte aktualizaci FW dle postupu uvedeného v části B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy v bodě 2c.
 
2) Jak funguje aktivita plavání u modelu F4.
Po spuštění aktivity můžete krátkým stiskem přepínat mezi obrazovkami s časem aktivity, spálenými kaloriemi a srdečním tepem, pokud chcete aktivitu ukončit musíte dlouze držet dotykovou část obrazovky a krátkým stisknutím vybíráte mezi fajfkou - ukončit a uložit a křížkem - pokračovat dál. Výběr potvrdíte dlouhým stisknutím. Po ukončení se vám zobrazí, že aktivita byla úspěšně uložena.
 
3) Hlavní dotykové tlačítko na obrazovce není funkční.
Zkuste se nejdříve podívat v hodinkách na položku Více - obrázek Kapek:
a) Kapky přeškrtnuté + text Vypnuto: dotykové tlačítko je zapnuté a mnělo by fungovat, pokud nefunguje tak vypněte a znovu zapněte hodinky pomocí dlouhého podržení tlačítka nebo přes menu v hodinkách, pokud nepomůže pošlete na reklamaci
b) Kapky nepřeškrtnuté + text Zapnuto - znamená, že je dotykové tlačítko vypnuté např.aby se zabránilo při sprchování nechtěným dotykům. Pakud chcete mít dotykové tlačítko zapnuté, musíme ho pomocí bočního tlačítka přepnout do stavu Vypnuto.
 
4) Chytré hodinky neukazují dobu spánku
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy. Hodinky mohou začít měřit spánek nikoliv první, ale až následující noc tj. 2 až 3. Hodinky měří spánek mezi 22:00 a 8:00. Pásek mějte pevně utažený na ruce, neměl by se na ruce pohybovat. Měření spánku se spouští automaticky.
 
5) Chytré hodinky nepočítají správně kroky
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy nebo proveďte reset hodinek pomocí aplikace nebo pomocí položky Reset v Nastavení hodinek u modelů, které podporují resetování přímo z hodinek.
 
5) V aplikaci iGET GO se po synchronizaci dat z hodinek stále nezobrazují stažená data a vše v aplikaci má hodnotu 0.
Proveďte restart vašeho mobilního telefonu a znovu spusťte aplikaci iGET GO.
 
Připojení hodinek iGET FIT F4 do aplikace iGET GO
 
1) Chytré hodinky nereagují, nenabíjejí, špatně zobrazují a není možné aktualizovat FW pomocí aplikace iGET GO.
Proveďte aktualizaci FW dle postupu uvedeného v části B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy v bodě 2c.
 
2) Hodinky nezobrazují dobře notifikace z mobilního telefonu z iOS opereční
Nejdříve zapněte a vypněte hodinky pomocí bočního tlačítka, následně v aplikaci iGET GO v části Nastavení zkontrolujte položku Oznámení, kde se nachzí seznam aplikací, které mohou posílat notifikace z telefonu do hodinek. V případě, že jsou aplikace vypnuté, zapněte je. Případně je vypněte a opět zapněte.
 
3) Chytré hodinky neukazují dobu spánku
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy. Hodinky mohou začít měřit spánek nikoliv první, ale až následující noc tj. 2 až 3. Hodinky měří spánek mezi 22:00 a 8:00. Pásek mějte pevně utažený na ruce, neměl by se na ruce pohybovat. Měření spánku se spouští automaticky.
 
4) Chytré hodinky nepočítají správně kroky
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy nebo proveďte reset hodinek pomocí aplikace nebo pomocí položky Reset v Nastavení hodinek u modelů, které podporují resetování přímo z hodinek.
 
5) V aplikaci iGET GO se po synchronizaci dat z hodinek stále nezobrazují stažená data a vše v aplikaci má hodnotu 0.

Proveďte restart vašeho mobilního telefonu a znovu spusťte aplikaci iGET GO.

 
Připojení hodinek iGET FIT F6 do aplikace iGET GO
 
1) Chytré hodinky neukazují dobu spánku
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy. Hodinky mohou začít měřit spánek nikoliv první, ale až následující noc tj. 2 až 3. Hodinky měří spánek mezi 22:00 a 8:00. Pásek mějte pevně utažený na ruce, neměl by se na ruce pohybovat. Měření spánku se spouští automaticky.
 
2) Chytré hodinky nepočítají správně kroky
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy nebo proveďte reset hodinek pomocí aplikace nebo pomocí položky Reset v Nastavení hodinek u modelů, které podporují resetování přímo z hodinek.
 
3) V aplikaci iGET GO se po synchronizaci dat z hodinek stále nezobrazují stažená data a vše v aplikaci má hodnotu 0.

Proveďte restart vašeho mobilního telefonu a znovu spusťte aplikaci iGET GO.

 
Připojení hodinek iGET ACTIVE A2 do aplikace iGET GO
 
1) V aplikaci není vidět aktivita Plavání.
Aplikace iGET GO od verze V2.0.25 nepodporuje zobrazení aktivity Plavání. Aktivitu je možné zobrazit pouze v hodinkách. V opačném případě je nutné naistalovat starší nižší verzi.
 
2) V aplikaci není vidět tep srdce.
V aplikaci V2.0.xx není zobrazen graf tepu srdce. Použijte starší verzi aplikace V2.0.14, kterou můžete stáhnout zde. V případě novějších verzí aplikace zkuste znovu Vypnout a Zapnout položku Tepová frekvence v Nastavení - Pokročilá nastavení.
 
3) Chytré hodinky neukazují dobu spánku
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy. Hodinky mohou začít měřit spánek nikoliv první, ale až následující noc tj. 2 až 3. Hodinky měří spánek mezi 22:00 a 8:00. Pásek mějte pevně utažený na ruce, neměl by se na ruce pohybovat. Měření spánku se spouští automaticky.
 
4) Chytré hodinky nepočítají správně kroky
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy nebo proveďte reset hodinek pomocí aplikace nebo pomocí položky Reset v Nastavení hodinek u modelů, které podporují resetování přímo z hodinek.
 
5) V aplikaci iGET GO se po synchronizaci dat z hodinek stále nezobrazují stažená data a vše v aplikaci má hodnotu 0.
Proveďte restart vašeho mobilního telefonu a znovu spusťte aplikaci iGET GO.
 
Připojení hodinek iGET ACTIVE A4 do aplikace iGET GO

 

1) U hodinek iGET ACTIVE A6 nedojde ke stažení aktivity.
Vyzkoušejte na stránce Aktivity srolovat ze shora dolů pro aktualizaci.
 
2) Chytré hodinky neukazují dobu spánku
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy. Hodinky mohou začít měřit spánek nikoliv první, ale až následující noc tj. 2 až 3. Hodinky měří spánek mezi 22:00 a 8:00. Pásek mějte pevně utažený na ruce, neměl by se na ruce pohybovat. Měření spánku se spouští automaticky.
 
3) Chytré hodinky nepočítají správně kroky
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy nebo proveďte reset hodinek pomocí aplikace nebo pomocí položky Reset v Nastavení hodinek u modelů, které podporují resetování přímo z hodinek.
 
4) V aplikaci iGET GO se po synchronizaci dat z hodinek stále nezobrazují stažená data a vše v aplikaci má hodnotu 0.
Proveďte restart vašeho mobilního telefonu a znovu spusťte aplikaci iGET GO.
 
5) Jak sdílet Aktivitu na Stravu?
V aplikaci iGET GO vyberete Aktivitu, klepnete na tři tečky vpravo nahoře a následně zvolte Sdílet do Strava.
 
6) Řešení problému s oznámením u modelu A6:

Aktuální verze iGET GO, kterou lze najít na Google Play nepodporuje oznámení (messenger, whatsapp),  pro starší model A6 na Androidu 11, funkční jsou pouze sms a hovory. Z tohoto důvodu je potřeba stáhnout starší verzi např. 2.0.34 nebo 2.0.31, která je na našem webu https://www.iget.eu/cs/active-a6, pro kterou jsou oznámení na Android 11 funkční i pro starší modely Firmware.

 
Připojení hodinek iGET ACTIVE A6 do aplikace iGET GO
 
1) Hodinky se rychle vybíjí.
Hodinky se rychle vybíjí neboť máte zapnutý plný jas displeje a automatické rozsvícení displeje při pohybu. Doporučujeme nastavit nižší jas displeje (A8 - Nastavení - Displej - nastavit 1 nebo 2) a dobu rozsvícení displeje na 5 sekund. Zrušení automatického rozsvícení displeje minimálně na noc nastavíte v položce Pohyb (A8 - Nastavení - Pohyb - Gesto probuzení - Vypnuto).
 
2) Hodinky nelze připojit k aplikaci.
Prostudujte si obrázky připojení hodinek ACTIVE A8 v návodu zde. Předpokladem je nejdříve vybrat iGET A8_LE a následně v nastavení Bluetooth zvolit ikonu "klávesnice" + název "iGET A8" a připojit hodinky k telefonu. Následně zvolíte, co vše se má přenášet a jak mají hodinky komunikovat. Videa připojení hodinek iGET ACTIVE A8 najdete níže.
 
3) Po odpárování hodinek a znovu párování k jinému telefonu se nedaří hodinky znovu připojit.
Hodinky si pamatují k připojení k telefonu, proto je nutné nejdříve:
a) odpárovat hodinky v nastavení Bluetooth v mobilním telefonu (tlačítko Zapomenout) viz bod 2. v sekci A. Aplikace iGET GO.
b) vyresetovat hodinky: A8 - Nastavení - Reset. Pozor provedení resetu vymažete všechny doposud naměřená data.
 
4) Hodinky nebo aplikace se neustále odpojuje.
Každá verze Androidu řídí spotřebu elektrické energie z baterie telefonu různě, v některých případech je nutné nastavit optimalizace:
a) Neoptimalizovat baterii u aplikace iGET GO - nastavení v různých verzích Androidu může být lehce odlišné, nicméně otevřete Nastavení telefonu - položku Baterie - v horní části (tři tečky) zvolte položku Optimalizace výdrže baterie - zvolte zobrazení Všech aplikací - najděte aplikaci iGET GO - výběrem aplikace zvolte položku Neoptimalizovat a klikněte na tlačítko HOTOVO. (Název tohoto nastavení se liší dle výrobce telefonu (Samsung - Optimalizace aplikací, Sony - Ultra STAMINA, Huawei  - Energy saving (vytvořte výjimku v sekci Chráněné aplikace, Xiaomi - je třeba aplikací 'uzamčít' klepnutím na zámek, který se zobrazí, když zmáčknete multitaskingové tlačítko a na okně aplikace podržíte prst.) Udělte aplikace iGET GO výjimku pro běh na pozadí v tomto nastavení.
b) Vyberte funkci DuraSpeed, pokud ji vaše verze Androidu obsahuje - najděte aplikaci iGET GO - a zapněte ji.
c) Přidání aplikace iGET GO do White Listu, pokud ji vaše verze Androidu obsahuje - klikněte na levé tlačítko na displeji pro vyvolání vymazání aplikací z paměti - zvolte ikonu White List - a opět ji zapněte (ikona zamknutého zámku).
d) Nastavení Zámku aplikace - klikněte na tlačítko pro zobrazení seznamu spuštěných aplikací, najděte aplikaci iGET FIT a posuňte aplikaci směrem dolů, následně klikněte na tlačítko Zamknout.
e) V případě, že nelze hodinky stále připojit tak, vypněte a zapněte znovu Bluetooth a znovu obnovte připojení hodinek v aplikaci. Poslední možností je pak vypnutí a zapnutí režimu Letadlo, které uvolní seknuté BT připojení v mobilním telefonu, a znovu připojte hodinky k aplikaci, pokud se nepřipojí automaticky.
 
5) Aplikace neustále zobrazuje informaci o pádu.
Vyzkoušejte postup uvedený v části A. Aplikace iGET GO.
27.12.2018 Vyzkoušejte novou verzi aplikace V2.0.27, která je ke stažení zde. Prosím me o zpětnou vazbu, zda pomohlo či nikoliv přes sales[zavináč]iget.eu.
 
6) Po přerušení spojení Bluetooth v mobilním telefonu, aplikace iGET GO neustále neúspěšně připojuje hodinky iGET ACTIVE A8.
V případě, že došlo k vypnutí Bluetooth, když byl mobilní telefon připojen k hodinkám, je nutné znovu připojit hodinky iGET ACTIVE A8 do aplikace v Nastavení - Připojit zařízení - model A8. Videa připojení hodinek iGET ACTIVE A8 najdete níže.
 
7) Chytré hodinky neukazují dobu spánku
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy. Hodinky mohou začít měřit spánek nikoliv první, ale až následující noc tj. 2 až 3. Hodinky měří spánek mezi 22:00 a 8:00. Pásek mějte pevně utažený na ruce, neměl by se na ruce pohybovat. Měření spánku se spouští automaticky.
 
8) Chytré hodinky nepočítají správně kroky
Nejdříve se ujistěte, že není k dispozici nová verze Firmwaru pro vaše hodinky. Postup aktualizace najdete v bodě B. Aktualizace FW hodinek, obecné problémy nebo proveďte reset hodinek pomocí aplikace nebo pomocí položky Reset v Nastavení hodinek u modelů, které podporují resetování přímo z hodinek.
 
9) Hodinky si mění nastavení jazyka bez důvodně na Angličtinu.
Nastavte v iPhonu v části Nastavení - Jazyk a oblast:
a) Jazyk iPhonu - Čeština
b) Preferované pořadí jazyků: Čeština
Region: Česko
 
 
10) V aplikaci iGET GO se po synchronizaci dat z hodinek stále nezobrazují stažená data a vše v aplikaci má hodnotu 0.

Proveďte restart vašeho mobilního telefonu a znovu spusťte aplikaci iGET GO.

 
Připojení hodinek iGET ACTIVE A8 do aplikace iGET GO

Připojení hodinek iGET ACTIVE A8 do aplikace iGET GO v2

Představení aplikace iGET GO s připojenými hodinkami iGET ACTIVE A8

J. Model FIT F30

1) Hodinky se odpojují od aplikace.
Každá verze Androidu řídí spotřebu elektrické energie z baterie telefonu různě, v některých případech je nutné nastavit optimalizace systému, aby automaticky Android nevypínal aplikace běžící na pozadí.
Důvodem ukončení spojení mezi aplikací/mobilním telefonem a hodinkami je tedy příslušná verze Androidu běžící v mobilním telefonu, která řídí chování a spotřebu běžících aplikací na pozadí mobilního telefonu nikoliv hodinky nebo aplikace. 
Vždy před nastavením optimalizací Androidu zkontrolujte, zda nejsou pro Váš mobilní telefon k dispozici aktualizace systému a pokud ano, nainstalujte je nejdříve.
Podrobný návod na nastavení Androidu mobilního telefonu najdete na webu: http://www.iget.eu/cs/optimalizace-odpojovani-hodinek-od-telefonu.
 
2) Hodinky nezaznamenají Aktivitu, stále píší málo dat pro uložení.
Pro uložení Aktivity musí být splněny všechny níže uvedené minimální požadavky:
1. Aktivita musí být minimálně 5 minut a více.
2. Vzdálenost musí být minimálně 0,1 km a více.
3. Naměřené kalorie musí být minimálně 1 kcal a více.
 

K. Model FIT F60

1) Hodinky se odpojují od aplikace.
Každá verze Androidu řídí spotřebu elektrické energie z baterie telefonu různě, v některých případech je nutné nastavit optimalizace systému, aby automaticky Android nevypínal aplikace běžící na pozadí.
Důvodem ukončení spojení mezi aplikací/mobilním telefonem a hodinkami je tedy příslušná verze Androidu běžící v mobilním telefonu, která řídí chování a spotřebu běžících aplikací na pozadí mobilního telefonu nikoliv hodinky nebo aplikace. 
Vždy před nastavením optimalizací Androidu zkontrolujte, zda nejsou pro Váš mobilní telefon k dispozici aktualizace systému a pokud ano, nainstalujte je nejdříve.

Podrobný návod na nastavení Androidu mobilního telefonu najdete na webu: http://www.iget.eu/cs/optimalizace-odpojovani-hodinek-od-telefonu.

2) U modelu nefunguje dotyková plocha.
Pravděpodobnou příčinou je to, že baterie je téměř vybitá nebo je úplně vybitá a teprve se začíná nabíjet. Pro správnou funkčnost dotykové vrstvy je nutné mít baterii nabitou min. 25%, proto je ponechejte v nabíjet delší dobu.
 
2) Hodinky nezaznamenají Aktivitu, stále píší málo dat pro uložení.
Pro uložení Aktivity musí být splněny všechny níže uvedené minimální požadavky:
1. Aktivita musí být minimálně 5 minut a více.
2. Vzdálenost musí být minimálně 0,1 km a více.

3. Naměřené kalorie musí být minimálně 1 kcal a více.

 

J. Model FIT F20 - F25, F45, F85

1) Hodinky se odpojují od aplikace.
Každá verze Androidu řídí spotřebu elektrické energie z baterie telefonu různě, v některých případech je nutné nastavit optimalizace systému, aby automaticky Android nevypínal aplikace běžící na pozadí.
Důvodem ukončení spojení mezi aplikací/mobilním telefonem a hodinkami je tedy příslušná verze Androidu běžící v mobilním telefonu, která řídí chování a spotřebu běžících aplikací na pozadí mobilního telefonu nikoliv hodinky nebo aplikace. 
Vždy před nastavením optimalizací Androidu zkontrolujte, zda nejsou pro Váš mobilní telefon k dispozici aktualizace systému a pokud ano, nainstalujte je nejdříve.

Podrobný návod na nastavení Androidu mobilního telefonu najdete na webu: http://www.iget.eu/cs/optimalizace-odpojovani-hodinek-od-telefonu.

2) Hodinky nejdou po rozbalení spustit nebo po vybití nejdou spustit.
Nejdříve na hodinky přiložte nabíjecí kabel zapojení do USB portu nabíječky nebo PC/NTB a vydržte alespoň 1 hodinu. Vzhledem k tomu, že baterie v hodinkách je vybitá na 0, trvá nabíjení na začátku delší dobu.
3) Jak poznám stav nabití baterie v hodinkách?
Stav nabití baterie najdete přímo v hodinkách. Na hlavní obrazovce pohybem prstem dolů z vrchu displeje se dostane do menu, kde v levém horním rohu vidíte stav baterie. Modrá barva kroužku indikuje stav nabití v částech 100%, 75%, 50%, 25%. Jakmile klesne stav pod 25% zobrazí se zbývající kroužek červenou barvou indikující nízké nabití baterie.
 
4) Google FIT ukazuje jiné data než hodinky.
Informace z Googlu: The data displayed on Google Fit is displayed by the sum of the data of the phone itself + APP linkage synchronization + other GoogleFit related apps, not only the data from iGET GO APP.
 
5) Počasí
1. APP is syncing with webpage, webpage update every 6 hours, APP will seize data from webpage every 2 hours. so it will be a little difference between APP and webpage.
2. APP show average 22°,(28+17)/2=22.5°C
3. Watch is sync from APP
 
6) Doba spánku
Spánek  je automaticky měřen od 21:30 do 12:00. Je nutné, aby byly hodinky aktivně používány po celý den, nelze nasadit pouze na noc, v tomto případě spánek nebude zaznamenán.
 
7) Ovládání hudby pomocí hodinek
V případě, že nelze pomocí hodinek ovládat stávající přehrávač hudby v telefonu, může to být způsobeno nekompatibilitou daného přehrávače s ovládáním pomocí hodinek přes BT připojení. Vzhledem k tomu, že se jedná o aplikaci třetích stran, nelze zaručit 100% funkčnost a kompatibilitu se 100% přehrávačů hudby. Vždy je nutné přehrávač nejdříve vyzkoušet a v případě nefunkčnosti naistalovat jiný. Doporučit můžeme napři tento Music Player https://play.google.com/store/apps/details?id=com.musicplayer.playermusic .
 
8) Není funkční rozsvícení displeje pohybem ruky
zkontrolujte, zda nemáte nezaplé v hodinkách režim Nerušit (symbol měsíčku) nebo režim Baterie snížené spotřeby (symbol baterie s plusem). Zároveň musí být zapnuto v aplikaci iGET FIT - Zařízení - Otočte zápěstím k rozsvícení - zapnuto. V případě, že by nepomohlo doporučujeme provést reset hodinek (aplikace iGET FIT - Zařízení - Resetovat) a znovu hodinky spárovat. POZOR: Při resetu dojde k smazání všech dat!
 
9) Problémy se zobrazováním notifikací na hodinkách na iPhone
Postupujte dle bodů:
1) Zkontrolujte v nastavení aplikace k hodinkám, že jsou oznámení povolené a není zapnutý režim Nerušit.
2) Zkontrolujte v nastavení telefonu v menu Oznámení, že aplikace, ze které chcete zobrazovat oznámení má oznámení povolená, Styl banneru je nastaven jako Trvalý a Náhledy jsou nastaveny Vždy (podle obrázku níže).
3) Aktualizujte vždy na nejnovější verzi iOS.
 
iOS - notifikace   iOS EN
 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Pak použijte náš Helpdesk, kde se vám budou věnovat školení technici.

Česky