Podpora: Mobilní telefony

Dříve než nám zašlete dotaz na náš Helpdesk ohledně nefunkčnosti zařízení pročtěte si nejdříve níže uvedené body, zda již existuje řešení. Opravdu to udělejte, neboť přes 50% dotazů má řešení popsané níže. Děkujeme.

Manuál k Android 11 ke stažení zde.

1) Nechodí SMS
- občas nepřijde SMS, v tomto případě je nutné aktualizovat aplikaci pro zasílání zpráv
-  obchod play > "zprávy" > aktualizovat 

2) Neustále se mi restaruje telefon iGET EKINOX E6.
Restartování je způsobeno aplikací Family Link, místo ní použijte raději jinou aplikaci, např.: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kidslox.app . Dále doporučujeme nepoužívat v telefonu google účet, který je nastaven jako dětský a spárován s aplikací Family Link. Při použití tohoto účtu dojde při prvním připojení k internetu ke stažení a nainstalování aplikace Family Link a následně k opětovnému problému s restartováním telefonu.
 
3) Mobilní telefon má dle specifikací 8 GB vnitřní pamět, v nastavení však vidím jiné číslo.
Mobilní telefon obsahuje 8 GB interní paměti nicméne použitelné množství je jen 7,7 GB díky přepočtu z desítkové do dvojkové soustavy srozumitelné elektronice.  Tato paměť je rozdělena na  1-1,8 GB, kterou si obvykle nárokuje Android systém, pak na 0,89 - 2,5 GB, dle typu mobilního telefonu, na aplikace a některá uživatelská data a poslední částí je 4-5 GB pro ostatní data (video, obrázky apod.)  a pro data připojeného USB flash disku.
Jak je to v telefonu:
1.Interní úložiště - uložiště pro aplikace
2.SD karta - (spíš by se měla jmenovat jako SSD disk nebo interní SD karta) - uložiště pro data jako video, obrázky apod.
3.Externí SD karta - vložená microSD karta do telefonu, na kterou nelze uložit aplikace. Slouží k uložení dat, která si pak budete chtít přečíst na počítači.
 
4) Nestačí mi interní paměť v mobilním telefonu pro aplikace.
V tomto případě doporučujeme odinstalovat nepoužívané aplikace a nainstalovat aplikaci pro čištění dat aplikací, které se ukládají do paměti a pak je nemažou. Doporučujeme aplikaci Clean Master eventuélně AppMgr Pro III (App 2 SD).
Některé aplikace lze "Přesunout na SD" a tím uvolnit paměť pro aplikace. Aplikace přesunete v menu Systém - Aplikace - vyberete aplikaci - klikněte na "Přesunout na SD". Tuto možnost podporují pouze některé aplikace a nemusí být vždy v Androidu dostupná.
Další možností je ve stejném rozhraní jako v předchozí větě použít tlačítko "Vymazat data", které vymaže cache data  si aplikace ukládá a někdy zbytečně.
Další možností, je pokud máte fotky a stažené soubory pak je přesuňte na druhou větší část interní paměti, pokud je interní paměť rozdělena.
Více informací je možné si přečíst zde.
Pro hračičkáře a zkušené uživatele pak existuje tento návod nicméně jen na vlastní nebezpečí, za případné problémy neručíme. Rootnutím telefonu ztrácíte záruku.
 
5) Potřebuji si přenést kontakty do jiného mobilního telefonu.
Kompletní návod najdete popsaný zde nebo zde.
 
6) Potřebuji spravovat kontakty, SMS atd. z počítače.
Je možné použít aplikace třetích stran, které spravují data pro telefony s OS Android. Více zde a zde.
 
7) Jak dělat screenshoty/obrázky displeje telefonu.
Stačí současně zmáčknout tlačítko pro Zapnutí/Vypnutí telefonu a tlačítko Hlasitosti (-).
 
8) Když volám telefonní číslo ze seznamu, příjemce vidí skrytého mé číslo.
Kontaktujte svého operátora, který musí zrušit zobrazení skrytého čísla.
 
9) Potřebuji přiřadit vyzvánění pro skupinu kontaktů.
Nastavení vyzvánění pro jednotlivé skupiny bohužel u OS Android není možné. Jedná se nedostatek tohoto operačního systému obecně u všech mobilních telefonů, které na něm pracují.
Nicméně je možné to vyřešit pomocí aplikace Group Ringtones z Google Play. Po otevření aplikace můžete jednoduše nastavit zvonění pro jednotlivé skupiny.
 
10) Potřebuji podrobnější manuál než je přilože přilože u telefonu.
Kompletní manuál pro Android 11 je ke stažení zde.
 
11) Potřebuji povolit přenos dat na mobilním zařízení Blackview zapojený do PC přes USB.
Připojte zařízení do PC přes USB kabel > potáhnutím horní lišty zvolte "systém android" > povolte přenos souborů. Nyní je Vaše zařízení připraveno pro přenos dat. 
 
12) Jak nastavit přesměrování hovorů?
Pro nastavení přesměrování hovorů použijte tento návod na webu mobilmania.cz http://www.mobilmania.cz/polopate-jak-spravne-pouzivat-presmerovani-hovo...
 
13) Jak vypnout vibrace při psaní na klávesnici?
Nastavení/Jazyk a zadávání/Klávesnice Android/Předvolby/ a zde vypnout "při stisku klávesy vibrovat".
 
14) Zapnutí notifikací aplikací 3. stran (Messenger, Textra atd...) u BV6000/BV6000s.
Klikněte na Nastavení/ Ukončení aplikací na pozadí/ v seznamu si najděte požadovanou aplikaci, kterou následně zašrtnete.
 
15) Jak použít vlastní hudbu pro vyzvánění, sms, budíka atd?
Nakopírujte požadovanou melodii do správné složky, např. pro vyzvánění do storage/emulated/0/media/audio/ringtones/ a pro SMS/Notifikace do storage/emulated/0/media/audio/notifications/, tóny si lze stáhnout z Google play a aplikace to nakopírují do správného umístění samy. Obecně vždy hledejte složku Ringtones a Notifications. Po nakopírování přejděte do Nastavení - Zvuk a oznámení - Obecné a pak si pro vyzváněcí tón telefonu a pro zvuk oznámení vyberete nakopírovaný soubor, který se zobrazí v přehledu všech zvukových souborů. Toto nesouvisí s telefonem, je to věc androidu.
 
16) Postup změny upozornění SMS notifikace v alternativních aplikacích.
 V aplikaci s alternativními SMS notifikacemi nastavte požadovaný tón upozornění. Poté ve správci SMS vpravo nahoře klikněte na 3 tečky a zvolte "nastavení". Vyberte "oznámení" a v položce "zvuk" zvolte "výchozí vyzváněcí tón". Nyní by vaše nové upozornění mělo pracovat správně.
 
17) Nezobrazují se notifikace/sms na uzamčené obrazovce.
Klikněte na Nastavení/Zvuk a oznámení/Oznámení a vyberte Když je zařízení zamčeno - Zobrazit veškerý obsah oznámení.
 
18) Nastavení individuálního vyzvánění pro jednotlivé kontakty.
Klikněte na ploše na aplikaci jste postup Kontakty - rozkliknout kontakt - kliknout na symbol "tužky" (úpravy) - v kontaktu psk v pravém horním rohu kliknout na tři tečky a pak následně Nastavit vyzvánění - vybrat ze seznamu předinstalovaných melodií případně si přidat vlastní?
 
19) Jak nastavit vyzvánění pro rozdílné SIM karty.
Systém Android defaultně neumožňuje nastavit různé vyzvánění pro každou SIM zvlášť.
 
20) Lze vypnout upozornění App permission mangement?
Tuto notifikace lze vypnout pouze vypnutím této funkce, kterou naleznete v Nastavení/Zabezpečení/Práva aplikací a vypnout. Nezapomeňte zakliknout, že nechcete být dále zpozorňováni.
 
21) Nefungují mi aktualizace (stažení, instalace) na mobilní telefonu.
Zkuste nejdříve ověřit, že jste máte WiFi připojení do Internetu.
Vyzkoušejte stažení aktualizace na jiné WiFi sítě.
Vyzkoušejte postup: zvolte Nastavení - Aplikace - pak klikněte na tři tečky v pravém rohu a zvolte Zobrazit systémové aplikace - najděte si aplikaci Aktualizace systému a klikněte na ni. Následně klikněte na řádek Úložiště a pak vyberte tlačítko VYMAZAT DATA a následně tlačítko VYMAZAT MEZIPAMĚŤ. Znovu zkuste pustit aktualizaci.
 
22) Je možné spravovat mobilní telefon pomocí počítače?
Ano, je to možné. Pro správu doporučujeme program AirDroid, který je možné stáhnout zde nebo v Obchodu Play. Kompatibilita však není 100% zaručena se všemi mobilními telefony iGET.
 
23) Potřebuji na telefonu nastavit jazyk klávesnice na češtinu (automaticky je angličtina a tak nejdou psát háčky apod.)  V Nastavení  - Jazyk  je čeština nastavena, přesto na klávesnici při psaní SMS  nebo ukládání kontaktů je zobrazena angličtina.
Je nutné ještě nastavit: Nastavení -> Jazyky a zadávání -> Virtuální klávesnice -> Klávesnice android -> nastaven "Jazyk" na "Čeština".
 
24) Mobilní telefon zamrzne při startu na logu.
Zkuste následujícím postupem uvést MT do továrního nastavení:
1) Připojit baterii, držet tl. "Volume +", připojit k nabíječce až do najetí menu.
2) Vybrat tl. "Volume +", nabídku "Recovery", potvrdit tl. "Volume -".
3) Po zobrazení loga robota, stisknout "Power" a "Volume +".
4) V Recovery menu vybrat položku "Wipe data/factory reset", vybrat + a - tlačítky "Yes" a potvrdit tl. "Power".
5) Restartovat MT.
 
Pro starší modely jako ETA je postup následující:
1) Připojit baterii, držet tl. "Volume +" a "Power" až do zobrazení loga Blackview, poté počkat na naběhnutí Recovery menu.
2) V Recovery menu vybrat položku "Wipe data/factory reset", vybrat + a - tlačítky "Yes" a potvrdit tl. "Power".
3) Restartovat MT.
 
25) Kalibrace Proximity senzoru/Senzoru přiblížení při telefonování
Při příchozím hovoru je displej obrazovky vypnutý a nelze přijmout hovor nebo se displej rozsvítí při přiložení telefonu k uchu.
Řešením je přesněji směrovat hlavu/ucho k senzoru přiblížení, aby byl celý zakrytý nebo provést kalibraci senzoru přiblížení.

Kalibrace pro mobilní telefon iGET BLACKVIEW GBV9800 Pro

26) Kontrola psaní českého jazyku v SMS a návrhy slov.
Android 5.0 a vyšší nemusí obsahoval předinstalovaný slovník daného jazyka, z toho důvodu vznikli aplikace, které kontrolu pravopisu a návrhy slov přidávají. Můžeme doporučit aplikaci Klávesnice GO - Emodži, ke stažení zde a následně naistalujte českých slovník Čeština GO Klávesnice - Emoji, ke stažení zde. Po instalaci aplikace Klávesnice GO - Emodži klikněte na tlačítko 1. Choose GO Keaboard a zapněte posunem táhla Go Keyboard - přečtěte si opozornění a klikněte na tlačítko OK - následně klikněte 2. Switch to GO Keyboard a zvlote opět Go Keyboard. Následně se vám otevře nastavení, kde je možné si vše dále upravit. nastavení je v Angličtině. V položce Language odklikněte položku English a kliknutím na šipku se vrátíte zpět.
 
27) Mobilní telefon iGET nelze spárovat s autem.
Vyzkoušejte následující postup. Nainstalujte aplikaci MTK ENGINEERING MODE (zde), zvolte MTK Settings, v nastavení Bluetooth nastavíte na "ON" SSP Debug mode, Debug Feature a BT RX ADC Clock selection.
 
28) Mobilní telefon nelze spárovat s autem varianta 2.
Vyzkoušejte následující postup:
1) Aktualizujte přístroj na nejnovější firmware a proveďte tovární reset po tomto kroku
2) Zakažte Optimalizaci baterie pro každou službu Bluetooth jako
- Bluetooth MIDI služba
- BT Tool
- sdílení Bluetooth
a pro každou aplikaci, která bude potřebovat Použití bluetooth pro přenos dat jako
- Telefon
- Telefonní služby
- Správa hovorů
- Úložiště telefonů / zpráv
- váš hudební přehrávač
- další aplikace pro telefonování a tak dále.
3) Pokud předchozí krok nevyřeší váš problém, deaktivujte také nastavení "inteligentní úsporný režim v pohotovostním režimu" a zakažte Duraspeed.
4) V případě, že předchozí krok nevyřeší váš problém, tak nastavte zařízení do režimu „Vysoký výkon“
5) Nastavení – Poloha – Možnosti – Skenování – Vypnout vyhledávaní bluetooth
 
29) Zámek klávesnice iGET D7
Deaktivace funkce bočního tlačítka zámku klávesnice
    Menu > Nastavení > "10" Bezpečnostní nastavení > "3"  Zablokovat/Odblokovat > Vypnout
Deaktivace automatické zámku klávesnice
    Menu > Nastavení > "10" Bezpečnostní nastavení > "4" Automatický zámek > Vypnuto (přip. délka v nečinnosti do automatického zámku klávasnice)

      Zámek klávesnice iGET D10
   Menu > Nastavení > zabezpečení > automatický zámek klávesnice

 
30) Mobilní telefon se restartuje.
Návod na provedení hard resetu pro mobilní telefon iGET EKINOX:
1. Zmáčknout a držet tlačítko "volume dolů" a následně podržet tlačitko "power" do zavibrování tel. a stále držet "volume dolů",
2. tlačítkem "volume dolů" vybrat volbu Recovery a tlačítkem "volume nahoru" potvrdíte,
3. po zobrazení obrázku android Stisknout a držet tlačítko "power" a hned následně krátce zmáčnout tlačítko "volume nahoru" a obě tlačítka uvolnit,
4. zde zvolíte položku Wipe data/factory reset.
POZOR: Provedením hard resetu dojde ke smazání všech dat v mobilním telefonu.
 
31) Jak připojit sluchátka k mobilním telefonům iGET DEFENDER D10?
Mobilní telefon iGET Defender D10, používá sdílený konektor nabíjení a sluchátek. Pomocí konektoru microUSB je možné při využití redukce (není součástí balení), připojit sluchátka se standartním 3,5mm Jack. Redukce musí mít prodloužený microUSB konektor.

32) Zhoršená kvalita hovoru, problém se sluchátkem nebo mikrofonem.
V případě, že je hovor nekvalitní a je v průběhu něj slyšet šum či jiné rušivé zvuky, doporučujeme aktivaci bezplatné služby Volte (volání přes LTE) u Vašeho operátora, která hovory zkvalitní. Pokud se se zařízením nacházíte v místech se špatným pokrytím operátorem,je možné také využít volání přes Wi-fi, podmínkou je, že musí být aktivováno u operátora, zařízení musí tuto funkci podporovat a na místě musí být dobrý signál wi-fi.

33) Postup aktualizace z Androidu 9.0 na Android 10.0 pro mobilní telefon iGET BLACKVIEW GBV9900 Pro

Android 10 ke stažení zde.

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Pak použijte náš Helpdesk, kde se vám budou věnovat školení technici.

 

Česky